Darmowa wycena w 48h. Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!

Content marketing wycena

Wycena działań*

Content marketingStrategia contentu witrynyCopywritingPublikacje na witrynachPromocja treści
Maksymalna wielkość 1MB (doc, pdf, txt, xls)

Usługi dodatkowe

InfografikiPozycjonowanie (SEO)Audyt witrynyKampania AdWordsReklama na Facebooku'uProwadzenie fan page

Twoje daneOświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.

Klauzula informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Cube Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 99A, 02-595 Warszawa. Państwa dane osobowe przetwarzane są (na podstawie uzasadnionego interesu administratora) w celu odpowiedzi na zapytania zawarte przez Państwa w formularzu.

Dane osobowe podane w formularzu będą również przetwarzane (na podstawie uzasadnionego interesu administratora) w celu marketingowym usług własnych Cube Group S.A. (np. przedstawienie najciekawszych ofert współpracy w ramach usług marketingowych świadczonych przez Cube Group S.A.).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu, w tym sprzeciwu dotyczącego przetwarzania danych w celu marketingu bezpośredniego. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

Content marketing

Content marketing jest strategią skupiającą się na tworzeniu i dystrybucji treści użytecznych, wartościowych z punktu widzenia użytkownika. To swoistego rodzaju sztuka komunikowania się z obecnymi i potencjalnymi klientami. Dostarczenie odbiorcy treści wysokiej jakości ma na celu wywołanie rentownych zachowań, przekładających się bezpośrednio na sprzedaż. Wejście z użytkownikiem w interakcję o zróżnicowanym charakterze: poprzez edukowanie, rozrywkę, wywołanie emocji, zacieśnia więzi i tworzy wokół marki przestrzeń dla lojalnych, powracających klientów. Działania contentowe to proces ciągły, zintegrowany z ogólną strategią marketingową firmy.

CO NAS WYRÓŻNIA
 • Kompleksowość

  Realizujemy pełny zakres działań content marketingowych począwszy od przygotowania strategii, poprzez tworzenie profesjonalnych treści, ich dystrybucję i wielokanałową promocję
 • Indywidualne podejście

  Uważnie słuchamy naszych Klientów, starając się połączyć ich potrzeby z potrzebami grupy docelowej. Przygotowując strategię contentową, uwzględniamy możliwości Klienta, dopasowując do nich najkorzystniejsze rozwiązania
 • Content marketing + SEO

  Przygotowujemy treści wartościowe z punktu widzenia użytkownika i wyszukiwarek. Wdrożenie wytycznych SEO pozwala na szerszą dystrybucję contentu i dotarcie z informacją do większego grona odbiorców

Nasze podejście

jakościowy content

Analiza rynku i konkurencji

Przygotowanie strategii rozpoczynamy od dogłębnego badania rynku. Szczegółowo analizujemy działania największych konkurentów rynkowych, dążąc do zaplanowania efektywniejszej kampanii. Wykorzystujemy liczne narzędzia content marketingowe, by poznać zainteresowania użytkowników w obrębie grupy docelowej. Tematykę publikacji proponujemy w oparciu o aktualne trendy i potrzeby klientów. Celnie trafiamy w ich gusta, dostarczając wartościowych i angażujących treści. Zaangażowanie użytkowników przekłada się na liczbę udostępnień oraz odniesień do publikowanego materiału, a w efekcie na dochodowe zachowania takie jak sprzedaż czy pozyskiwanie leadów.

lokalizacje seo contentu

Audyt i rekomendacje

Analizujemy dotychczasowe realizacje naszych Klientów w zakresie prowadzonych kampanii contentowych, wskazując rentowniejsze rozwiązania. Zajmujemy się zarówno treściami publikowanymi w serwisach zewnętrznych, jak i w obrębie witryny Klienta. Proponujemy i opracowujemy tematy, które zwrócą uwagę grupy docelowej. Rekomendujemy rodzaj treści dla podejmowanej tematyki, wskazujemy tytuł oraz zawartość publikacji. Dla szerszej dystrybucji przygotowujemy optymalizację treści pod kątem SEO. Podpowiadamy również jak wesprzeć publikację efektywną promocją.

publikacja contentu

Strategia

Każda kampania poprzedzona jest przygotowaniem spójnej, przemyślanej i udokumentowanej strategii. Starannie analizujemy potrzeby użytkowników, śledzimy ich zainteresowania, przyglądamy się działaniom konkurencji. Tworzymy mapę treści z uwzględnieniem topowych tematów, rodzajem ich prezentacji oraz zawartością merytoryczną. Planujemy dystrybucję oraz promocję contentu. Proponujemy najefektywniejsze rozwiązania, mając na uwadze możliwości finansowe i realizacyjne naszych Klientów. Elementem każdej strategii jest estymowanie korzyści płynących z jej wdrożenia – Klient już na początkowym etapie współpracy wie, jaki zwrot z inwestycji może osiągnąć.

jakościowy content

Przygotowanie contentu

Tworzymy wartościowe treści, dopasowane do aktualnych potrzeb i zainteresowań użytkowników w obrębie grupy docelowej. Na podstawie analizy rynkowej wskazujemy najczęściej wyszukiwane i udostępniane zagadnienia. We współpracy z wykwalifikowanymi copywriterami proponujemy chwytliwy tytuł publikacji, uzgadniamy zawartość merytoryczną, a także dobieramy najtrafniejszą formę prezentacji materiału. Treści opracowywane są przez specjalistów wykwalifikowanych w danej dziedzinie. Dzięki temu dajemy gwarancję ich eksperckości. Dbamy także o czystości i poprawność tak językową, jak i interpunkcyjną.

lokalizacje seo contentu

Dystrybucja i promocja

Artykuły, infografiki czy materiały wideo publikowane są w serwisach zewnętrznych wysokiej jakości. Wybieramy serwisy najchętniej odwiedzane przez grupę docelową i selekcjonujemy je, biorąc pod uwagę m. in. wartość domain rating witryny, unikalną liczbę użytkowników odwiedzających stronę w ciągu miesiąca, liczbę pozyskanych linków i stron linkowanych przez witrynę, a także łączną liczbę backlinks. Dystrybucję wspieramy wielokanałową promocją contentu. Oferujemy optymalizację treści pod kątem SEO, targetowaną reklamę w modelu PPC oraz marketing szeptany na forach, blogach tematycznych oraz w serwisach społecznościowych.

publikacja contentu

Optymalizacja

Na bieżąco monitorujemy efekty naszych kampanii. Wyciągamy wnioski z podjętych działań i staramy się je optymalizować dla osiągniecia lepszych korzyści. Obserwując wyniki kampanii, proponujemy dodatkowe rozwiązania, m. in.: – rozszerzenie treści o zagadnienia, które najbardziej przypadły użytkownikom do gustu, – zwiększenie zasięgu odbiorców dzięki wyznaczeniu nowych kanałów dystrybucji, – korzystniejsze dla Klienta wydatkowanie budżetu na promocję poprzez ciągłą optymalizację kampanii ppc. Doskonalimy naszą pracę w trakcie prowadzonej kampanii, stawiając na coraz lepsze efekty.

 

Content

tematyczne artykuł sponsorowane

Artykuły eksperckie i poradnikowe

Aż 80% użytkowników woli rzetelny artykuł od tradycyjnej reklamy [qdigital.com]. Tworzymy wartościowe artykuły, podejmujące tematykę zgodną z zainteresowaniami i potrzebami użytkowników. Piszą dla nas wykwalifikowani copywriterzy oraz specjaliści, posiadający fachową wiedzę w swojej dziedzinie. Dbamy o wysoką jakość merytoryczną i językową tekstu.

blog firmowy

Infografiki

90% informacji trafiających do mózgu to sygnały wizualne [forbes.com]. Dlatego infografiki są tak chętnie czytane – nawet 30 razy chętniej niż artykuły! [OneSpot] Współpraca profesjonalnych grafików z ekspertami merytorycznymi i marketerami pozwala nam tworzyć niepowtarzalne infografiki, dopasowane do aktualnych trendów i potrzeb grupy docelowej.

infografiki i raporty

Wideo

Umieszczenie na stronie wideo wydłuża średni czas przebywania w witrynie o 88% [Mist Media]. 70% konsumentów pozytywnie odbiera markę po obejrzeniu interesującego wideo z jej udziałem [Axonn Media]. Oferujemy przygotowanie krótkich materiałów filmowych oraz animacji 2D o charakterze promocyjnym, edukacyjnym, informacyjnym, rozrywkowym. Współpracując z wykwalifikowanymi scenarzystami i filmowcami, przygotowujemy materiały, które angażują i zachwycają!

content w poradnikach i e-bookach

Webinary / webcasty

Planujemy i realizujemy wirtualne spotkania z użytkownikami. Przygotowujemy webinaria o charakterze szkoleniowym i marketingowym. Dążymy do zaciekawienia użytkownika w trakcie całego wirtualnego spotkania. Zwracamy uwagę na wysoką zawartość merytoryczną webinariów, aby uczestnicy nie tylko aktywnie brali w nich udział, ale również chętnie powracali do prezentowanego materiału.

komentarze na blogach i forach

Case study

Studium przypadku jest doskonałym narzędziem budowania pozycji eksperckiej marki i prezentowania jej kompetencji. Przedstawiając potencjalnym klientom wyniki prowadzonego przez siebie przedsięwzięcia, firma występuje z przekazem: zobaczcie co mamy do zaoferowania. Chwali się dokonaniami, budując w odbiorcach świadomość swojego doświadczenia i fachowości.

budowa stron tematycznych

Raporty

Raportowanie to dzielenie się wiedzą ekspercką. Systematyzowanie danych sprzyja przyswajaniu wiedzy i jest lubiane przez użytkowników. Rzetelnie analizujemy dane i opracowujemy je w atrakcyjny dla użytkownika sposób. Dbamy o ciekawą szatę graficzną, innowacyjność formy przekazu, dobierając je do tematyki i zawartości raportu.

komentarze na blogach i forach

E-booki

Podstawowym zadaniem e-booków jest edukowanie użytkowników. Tworząc wirtualną książkę, firma dzieli się swoją wiedzą, a jednocześnie buduje opinię eksperta w danej dziedzinie. Zapewniamy współpracę z wykwalifikowanymi specjalistami, jak również stały konsulting w zakresie tworzenia zawartości merytorycznej książki. Oferujemy także opracowanie graficzne.

budowa stron tematycznych

Blog firmowy

Wpisy blogowe wzmacniają świadomość marki, edukują, budują więź z obecnymi i potencjalnymi klientami. Są także źródłem wartościowego ruchu na stronie Klienta. Prowadzimy blogi firmowe, tworząc treści o zróżnicowanym charakterze: artykuły eksperckie i poradnikowe, odpowiadające na aktualne wydarzenia, wprowadzające nowy produkt lub usługę. Dbamy o urozmaicenie publikacji zdjęciami, materiałem filmowym czy infografiką.

 

Elementy content marketingu

jakościowy content

Tworzenie treści

Przygotowujemy mapy treści ze wskazaniem topowych, angażujących tematów oraz propozycją zawartości merytorycznej. Piszemy teksty, tworzymy grafikę, kręcimy filmy. Formę i typ przekazu dopasowujemy do potrzeb wskazanej grupy docelowej

lokalizacje seo contentu

Dystrybucja

Publikujemy content w wartościowych serwisach zewnętrznych, odwiedzanych przez grupę docelową. Planujemy publikacje treści eksperckich i poradnikowych w witrynie Klienta. Kierujemy się przemyślanym i udokumentowanym harmonogramem publikacji

publikacja contentu

Promocja

Dystrybucję contentu wspieramy wielokanałową promocją. Realizujemy działania SEO. Planujemy strategiczne kampanie targetowane w modelu PPC. Docieramy do grupy docelowej stosując marketing szeptany na forach tematycznych i w social media

 

Efekty

 • Sprzedaż
 • Pozyskiwanie leadów
 • Zwiększenie świadomości marki
 • Pozyskanie lojalnych, powracających klientów
 • Ruch wysokiej jakości z wyszukiwarek i witryn odsyłających
 • Zwiększenie mocy i widoczności witryny

„Rekomenduję Agencję SEMTEC jako partnera, który doskonale rozumie cele biznesowe ShoesDay.pl w trudnej i zmiennej branży e-commerce. Realizowane działania: pozycjonowanie strony, content marketing oraz ePR przynoszą sklepowi zarówno wzrost rozpoznawalności marki, jak i wzrost sprzedaży”.


Paulina Kukwa, E-commerce Manager ShoesDay.pl

DLA KOGO

Content marketing jest niezbędnym elementem strategii komunikacyjnej marki. W dobie szumu informacyjnego, odbiorcy oczekują rzetelnych, wartościowych treści – to one wygrywają z tradycyjną reklamą. Chcąc rozwijać swoją strategię komunikacyjną zgodnie z potrzebami grupy docelowej, a tym samym budować świadomość marki, umacniać pogląd o swojej fachowości i tworzyć wokół siebie przestrzeń dla lojalnych klientów, należy zadbać o wysoką jakość contentu. To co odpowiada potrzebom użytkowników jest również wysoko oceniane przez Google. Dobrze zaplanowana, przemyślana strategia contentowa zapewnia lepszą widoczność witryny w wynikach wyszukiwania i odpowiada za wyższy wolumen ruchu.

REALIZACJE CONTENT MARKETING

30 października
2014
Content marketing SEO

Twoje Kwiaty

Czytaj więcej >>

16 maja
2014
Content marketing SEO

ShoesDay

Czytaj więcej >>

16 maja
2014
Content marketing SEO

White Paper Agency

Czytaj więcej >>