SERM, SEO PR

Popularyzowanie, unowocześnianie i uwiarygodnianie wizerunku w sieci to obowiązki każdej organizacji dążącej do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Zarządzanie reputacją w wyszukiwarce (SERM, z ang. Search Engine Reputation Management lub SEO PR) to długotrwały proces budowania wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania na zapytania związane z daną marką lub firmą. Stanowi ono wzmocnienie tradycyjnego pozycjonowania rekomendacjami produktów i usług wśród użytkowników sieci wykraczając poza standardowe działania SEO. Do budowania zaufania używa się rzetelnych źródeł w Internecie, dzięki czemu kreowane opinie zyskują szeroki zasięg. W efekcie działań na tzw. zapytania brandowe widoczne będą inne strony, niż strona klienta, zawierające pozytywne opinie.

SEO PR wykorzystuje pozycjonowanie treści dotyczących marki na innych stronach, zestawień ciekawych danych statystycznych, prowadzenie profili firmowych w serwisach społecznościowych, a także tworzenie stron, które zawierają przydatne treści o produktach lub usługach klienta.

ZAKRES DZIAŁAŃ SERM, SEO PR

reputacja w wyszukiwarkach – seo pr

Pozycjonowanie treści

Pozycjonowanie pozytywnych treści dotyczących marki na innych stronach, w celu ochrony pozytywnego wizerunku w wynikach wyszukiwania.

raporty i infografiki

Raporty i infografiki

Zestawienia ciekawych danych statystycznych z danej dziedziny, w postaci raportu wraz z omówieniem lub prezentacji graficznej – infografiki.

publikacje eksperckie

E-booki i poradniki

Przygotowanie eksperckich publikacji w formie poradnika lub e-booka, który następnie zostanie umieszczony na wartościowych witrynach.

komentarze specjalistyczne

Komentarze tematyczne

Publikacja merytorycznych komentarzy pod specjalistycznymi artykułami, na blogach i forach wraz z linkiem zwrotnym do strony Klienta.

media społecznościowe

Fora i social media

Prowadzenie profili firmowych w serwisach społecznościach, takich jak Facebook, Google+ czy Twitter.

branżowe i produktowe strony tematyczne

Strony tematyczne

Tworzenie stron zawierających przydatne i atrakcyjne treści dotyczące produktów, usług Klienta, danej dziedziny czy branży.

 

EFEKTY SERM, SEO PR

  • Wzrost reputacji w wynikach wyszukiwania
  • Zwiększenie rozpoznawalności
  • Kreowanie pozytywnego wizerunku
  • Zepchnięcie negatywnych komentarzy

SEO PR jest skuteczną metodą na zaistnienie, popularność i zdobycie wiarygodności marki wśród odbiorców. Podstawowe zalety, które wynikają z tego rodzaju działań to przede wszystkim szybki wzrost reputacji w wynikach wyszukiwania, kreowanie solidnego i nowoczesnego wizerunku w sieci, zwiększenie rozpoznawalności na rynku oraz zniwelowanie negatywnych komentarzy na temat usług lub produktów firmy.


WYŚLIJ ZAPYTANIE strzalki


Oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką Prywatności
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Cube Group S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 99A, na podany przeze mnie adres email, newsletterów dotyczących produktów i usług własnych jak również informacji handlowych dotyczących warsztatów, konferencji oraz pozostałych treści marketingowych.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (email marketing) w ww. celu.

Klauzula informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Cube Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 99A, 02-595 Warszawa. Państwa dane osobowe przetwarzane są (na podstawie uzasadnionego interesu administratora) w celu odpowiedzi na zapytania zawarte przez Państwa w formularzu.

Dane osobowe podane w formularzu będą również przetwarzane (na podstawie uzasadnionego interesu administratora) w celu marketingowym usług własnych Cube Group S.A. (np. przedstawienie najciekawszych ofert współpracy w ramach usług marketingowych świadczonych przez Cube Group S.A.).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu, w tym sprzeciwu dotyczącego przetwarzania danych w celu marketingu bezpośredniego. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.

captcha