W Mapach Google umieszczonych jest obecnie ponad 150 milionów różnego rodzaju obiektów. Aby ułatwić użytkownikom śledzenie zmian i nowości, Google wprowadza 2 nowe funkcje.

W aplikacji Google Maps dla systemów Android możliwe będzie kliknięcie przycisku „Obserwuj” („Follow”) umieszczonego przy adresie lokalnych biznesów czy organizacji. Dzięki temu podobnie jak na Facebooku będziemy mogli otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach, ofertach i innych aktualizacjach od obserwowanych firm.

Obserwuj firmy w Google Maps

Powiadomienia mają pojawiać się w specjalnej zakładce „Dla Ciebie” („For you”). Wg komunikatu Google z 24 października nowa opcja będzie niedługo dostępna w innych krajach oprócz USA, ale więcej szczegółów nie zdradzono.

Dla Ciebie - For you - Google Maps

Drugą nowością jest pokazywanie wpisów dla jeszcze nieotwartych obiektów, wraz z informacją na temat planowanej daty rozpoczęcia działalności, wyświetlaną pomarańczowym kolorem. Będą one pojawiać się nie tylko w aplikacji Mapy Google, ale także w mobilnych wynikach wyszukiwania.  Możliwe będzie utworzenie darmowego profilu w usłudze Google Moja Firma, który zacznie pojawiać się w Google nawet na 3 miesiące przed otwarciem biznesu.

Planowana data otwarcia firmy w Google Moja Firma

Funkcja ta może okazać się przydatna nie tylko dla osób zakładających nową działalność, lecz także dla firm, które planują np. otworzyć nowy oddział czy filię. Wdrażanie nowej funkcji przez Google potrwać ma kilka tygodni.

 

Źródło: https://www.blog.google/products/maps/fresh-ways-stay-date-your-favorite-places-and-find-new-ones/