We wtorek Google poinformował o wprowadzeniu kolejnego udogodnienia dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Już niedługo kompleksowe planowanie podróży z poziomu smartfona lub tabletu będzie prostsze niż kiedykolwiek. Co zyskamy dzięki nowej funkcjonalności?

Mały ekran, duże wymagania

Planowanie podróży składa się z wielu elementów: oprócz rezerwacji lotu i noclegu musimy ułożyć plan zwiedzania, wybierając najciekawsze punkty na mapie miasta. Używanie wielu narzędzi jest kłopotliwe, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Dzięki nowej funkcjonalności, po wpisaniu interesującej nas frazy (np. Londyn loty) i wybraniu opcji: „pokaż loty”, zyskujemy dostęp do ofert różnych przewoźników i możliwość rezerwacji biletu bezpośrednio z wyszukiwarki.

google loty

Źródło: Google

Opcja „loty” pojawiła się także w pasku wyszukiwania Google dla urządzeń mobilnych.

google wyszukiwarka lotów

Źródło: Google

W ten sam sposób możemy wyszukać nocleg, wybierając opcję „wyświetl hotele”.

wyszukiwarka hoteli

Źródło: Google

Kompleksowy plan podróży w smartfonie

Google zapowiada także, że niedługo w wybranych krajach nowa funkcjonalność zostanie rozszerzona o propozycje nowych destynacji i najciekawszych miejsc w danej lokalizacji. Zyskamy także możliwość podejrzenia wszystkich rezerwacji zrobionych z Gmaila i udostępnienia ich innym użytkownikom.

travel planning google

Źródło: https://www.blog.google/topics/travel/planning-travel-go-just-got-easier/