Nowe oznaczenia wprowadzone w aplikacji Google na telefony komórkowe pozwolą na jeszcze wygodniejsze korzystanie z wyszukiwarki grafiki. Sprawdzamy jak działa nowa funkcja i komu może się przydać!

Mobilne wyszukiwanie obrazów chyba nigdy nie było tak łatwe i precyzyjne. Wyniki wyszukiwania od jakiegoś czasu możemy filtrować nie tylko według rozmiarów, ale też według typów plików, rodzaju licencji lub kolorystyki. Nowa funkcja wprowadzona przez Google to tzw. badges, oznaczenia widoczne na zdjęciach, które podpowiadają, co możemy znaleźć, jeśli klikniemy w wybrane zdjęcie.

Oznaczenia są widoczne w lewym dolnym rogu wybranych zdjęć. W zależności od wyników wyszukiwania możemy zobaczyć różne kategorie oznaczeń. Np. jeśli wpiszemy w Google „bolognese”, znajdziemy wiele zdjęć prowadzących do receptur z oznaczeniem „przepis”. Po wpisaniu „szal” wyświetlą nam się zdjęcia z oznaczeniem „produkt”, co oznacza, że kliknięcie w zdjęcie przekieruje nas prosto do sklepu z tym właśnie szalem. Różne wyszukiwania mogą być powiązane z różnymi oznaczeniami. Przygotowane są badges m.in. dla filmów i GIFów.

Oznaczenia kategorii na zdjęciach w wyszukiwarce mobilnej Google

Screeny z oznaczeniami kategorii na zdjęciach w wyszukiwarce mobilnej Google 

Nowa funkcja jest na razie dostępna wyłącznie w aplikacji Google i w przeglądarce na urządzeniach z Androidem. Dzięki niej wyszukiwanie po obrazach może się okazać dużo wygodniejsze, niż tradycyjne wyszukiwanie po frazach kluczowych, zwłaszcza dla niektórych kategorii, takich jak zakupy czy przepisy. A w końcu im bardziej precyzyjne wyszukiwanie i im szybsze, tym lepiej!

Jeśli chcesz, żeby nowe oznaczenia pokazywały się także przy zdjęciach z twojej strony internetowej, zadbaj o prawidłowe wdrożenie danych strukturalnych. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule https://www.semtec.pl/dane-strukturalne-strony-poradnik.