Podobno kto pyta nie błądzi, ale… Są pytania, które trochę wstyd zadać na głos. Na szczęście istnieje Google! A Google – jak to wyszukiwarka – cierpliwy jest i wszechwiedzący. O co pytają internauci, kiedy w czterech ścianach swoich domów zostają sam na sam ze swoim komputerem? Wybraliśmy najciekawsze pytania do Google! Czy jesteście w stanie się z nimi zmierzyć? CZY to nasze słowo-klucz! Czytajcie, to będzie czysta radość!

Google jest najpopularniejszą stroną w polskim internecie. Według danych firmy Gemius z września 2016 r. dociera do niej 96,3 procent internautów z naszego kraju. Trudno dziś nawet sobie wyobrazić jak wyglądało życie, kiedy Google nie było. Początkowo niepozorna strona do przeszukiwania internetu w sposób fundamentalny zmieniła sposób w jaki korzystamy z informacji i w jaki do nich docieramy.

Jakiś czas temu antropolodzy cyfrowi Google przeprowadzili badania, które miały sprawdzić, jak i dlaczego korzystamy z wyszukiwarki w ciągu dnia. To, że szukamy zarówno odpowiedzi na prozaiczne pytania w stylu „gdzie kupić takie buty”, jak i na fundamentalne kwestie „kim chcę zostać” nikogo nie dziwi. Ale dlaczego w ogóle szukamy? Zdaniem specjalistów wyszukiwarka pozwala nam nie tylko pogłębiać wiedzę, rozwijać się i przechodzić do działania, ale też pomaga w samorozwoju i odkrywaniu siebie. Behawiorysta dr Brett Kennedy podsumował to słowami:

– Od najdawniejszych czasów ludzie stale poszukiwali odpowiedzi i próbowali odkrywać samych siebie. Wyszukiwanie w internecie faktycznie przejęło te zadania i zapewniło nam dostęp dosłownie do wszystkiego – informacji, produktów, znajomości itd.

Google nie zdradza ile wyszukiwań obsługuje w ciągu doby, ale według wyliczeń ekspertów ta liczba wynosi co najmniej 5,5 biliona! Wybraliśmy porcję najciekawszych wyszukiwań wprowadzanych przez polskich użytkowników wyszukiwarki. Przeczytaj i z ręką na sercu przyznaj: ile z nich było sprawdzanych przez ciebie? ;-)

 

CZY Google wie wszytko - infografika